To nie miało tak wyglądać...

Niemiła niespodzianka spotkała dziś kibiców, którzy przybyli do hali MOSiR na mecz Bzury Ozorków z Rafako Racibórz. Miało być szybkie i łatwe zwycięstwo ale niestety okazało się, że to przyjezdni zainkasowali cenne trzy punkty wygrywając 3:1 (-22,-18,19,-21) Zawodnicy Bzury wystąpili w nowych koszulkach jednak nie pomogły one odnieść zwycięstwa w ostatnim meczu przed własną publicznością w rundzie zasadniczej .

Skład Bzury : M.Sadecki, R.Grabarczyk, D. Sęk, K. Domagała,P. Antosiak, P. Janiak, P. Prawda(libero)

Mecz od początku nie układał się po myśli gospodarzy mimo iż prowadzili w pierwszym secie to przegrali do 22. Zaskoczeniem dla kibiców mogło być brak na pozycji libero Damiana Sobczaka, który to pomaga reprezentacji kadetów w turnieju ćwierćfinałowym MP w Rzeszowie.

W drugim secie przyjezdni wyrobili sobie wysoką przewagę i utrzymali ją do końca. Kibice przecierali oczy ze zdumienia bo gra ich ulubieńców ocierała się o blamaż. Set przegrany do 19

Trzeci set to lekkie przebudzenie. Podobnie jak dwa tygodnie temu Bzura po przegranych dwóch pierwszych setach, zaczęła grać z większym zaangażowaniem i prowadziła od początku. Bardzo dobrze grał Przemysław Antosiak, który był najjaśniejszą postacią w drużynie Bzury. Gospodarze rozstrzygnęli tego seta na swoją korzyść do 19.

Czwarty set był wyrównany do stanu po 3 potem trzy punkty z rzędu zdobyli goście i ta przewaga się utrzymywała przez cały set . W końcówce szczęście było po stronie przyjezdnych, którzy zdobyli punkt bezpośrednio z zagrywki a piłka przetoczyła się po taśmie na stronę Bzury dając siatkarzom z Raciborza piłkę meczową. Pierwszą gospodarze obronili, przy drugiej nie dali już rady i piłka po bloku wyszła na out.

Porażka boli, tym bardziej, że przeciwnik nie jest wysoko notowany w tabeli. Siatkarze co prawda zachowają jeszcze 4 miejsce ale przy kolejnej porażce mogą tą pozycje stracić, miejmy nadzieję, że tak się nie stanie. Następny mecz przeciwko Warcie Działoszyn zapowiada się walką o tzw. 6 punktów. Pocieszeniem jest fakt, że ostatnie mecze wyjazdowe siatkarze Bzury wygrywają pewnie w trzech setach i ten najbliższy powinien również się tak zakończyć.

Dodano: 23.02.2008 Skomentuj[0]