Podsumowanie roku 2008

Rok 2008 dla ozorkowskiej siatkówki można podzielić na dwa okresy. Pierwsza połowa roku w miarę udana, druga nie. Na koniec roku mieliśmy zmianę na stanowisku trenera co pozwala mieć nadzieję na lepszy rok 2009. Poniżej przedstawiamy podsumowanie roku

Styczeń zaczął się od wyjazdowego zwycięstwa nad Siatkarzem Wieluń. To było kontynuacja dobrej passy jeszcze z zeszłego roku, która została jeszcze przedłużona o zwycięstwo nad Roskiem Syców w 4 setach. Później miał być wyjazd do Rząśni, który poprzedziła tragiczna wiadomość o śmierci naszego przyjaciela Krzysztofa Królaka. W Rząśni Bzura zdobyła punkt.

Luty zaczął się od niespodziewanej porażki na własnym boisku z Delic- Polem Częstochowa. Pocieszeniem była postawa kadetów, którzy dzielnie walczyli w kolejnej eliminacji mistrzostw Polski. Pokonali oni kolejno Skrę Bełchatów, Wikinga Tomaszów Mazowiecki i przegrywając jedynie z Wifamą Łódź. W tym samym miesiącu młodzi siatkarze Bzury pojechali na ćwierćfinały MP do Rzeszowa i wyjazd okazał się znowu udany. Bzura po zwycięstwie nad Kęczaninem Kęty i UKS GUMP Ostrowiec Świętokrzyski awansowała do półfinałów.

Marzec zaczął się od zwycięstwa nad Wartą Działoszyn na boisku rywala. W ostatnim meczu siatkarze Bzury pokonali UKS SMS Łódź i zapewnili sobie udział w fazie play-off. Ostatni mecz rundy zasadniczej z Sudetami kamienna Góra był nieudany podobnie jak mecze w play –off z Czarnymi Rząśnia.

Kwiecień zaczął się pod znakiem udziału kadetów w półfinałach mistrzostw Polski w Kędzierzynie- Koźlu. Bzura zaczęła od zwycięstwa nad Metrem Warszawa, później minimalnie uległa gospodarzom, aby ostatecznie pokonać Chemika Bydgoszcz i awansować do finałów MP. Seniorzy zakończyli udział w play-off przegrywając z Czarnymi Rząśnia u siebie 0:3. W meczach o trzecie miejsce Bzura okazała się ostatecznie lepsza od Rośka Syców. I tak się zakończył sezon.

Maj nie obfitował w wydarzenia siatkarskie. Kadeci grali w MP gdzie ostatecznie zajęli szóste miejsce po odniesieniu jednego zwycięstwa nad Serbinowem Biała Podlaska.

Czerwiec to obchody 60-lecia Miejskiego Klubu Sportowego „Bzura”. Do Ozorkowa przyjechali bez mała wszyscy najważniejsi zawodnicy, którzy grali kiedyś w Bzurze. Wydarzeniem dla Kamila Kacprzaka było podpisanie kontraktu z ZAK S.A. Kędzierzyn Koźle.

W Lipcu odbyła się Liga Światowa w Łodzi na której nie zabrakło kibiców z Ozorkowa. Polska dwukrotnie pokonała Japonię 3:1. Na koniec miesiąca poznaliśmy terminarz gier sezonu 2008/2009.

Sierpień przyniósł informację o braku występów Bzury w Pucharze Polski. Bzura również zaczęła przygotowania do nowego sezonu. Do składu przyszło kilku młodych zawodników z kilku też zrezygnowano.

Wrzesień to miesiąc sparingów i turniejów, które Bzura w większości przegrywała. Jednak koniec miesiąca był bardzo szczęśliwy, gdyz Bzura odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie nad Górnikiem Radlin 3:2.

Październik kontynuował serię zwycięstw. Bzura pokonała AZS Opole i Sudety Kamienna Góra. Później uległa praktycznie bez walki Czarnym Rząśnia. W następnej kolejce do Ozorkowa przyjechał SMS Spała i uległ gospodarzom w trzech setach.

Listopad to najczarniejszy miesiąc w 2008 roku. Bzura nie wygrała ani razu zdobywając w czterech meczach tylko jeden punkt co sławy jej nie przyniosło. Kolejne porażki z Roskiem Syców, Delic Polem Częstochowa, Wartą Działoszyn i Skrą Bełchatów zepchnęły Bzurę na dno ligowej tabeli.

Grudzień zaczął się dobrze. Dwa zwycięstwa nad Górnikiem Radlin i AZS-em Opole  pozwoliły uwierzyć w zwyżkę formy. Dodatkowo ze stanowiska trenera zrezygnował Grzegorz Pawłowski zastąpił go Krzysztof Domagała. Ostatni mecz w roku z Sudetami Kamienna Góra zakończył się porażką 0:3.

Dodano: 01.01.2009 Skomentuj[0]