Cenne zwycięstwo Bzury
Dzisiejsze spotkanie obu drużyn można podsumować w bardzo krótki sposób. Siatkarze częstochowskiej ekipy nie popisali się i w trzech setach ulegli dobrze dzisiaj dysponowanym siatkarzom Bzury.

Bzura Ozorków- Delic- Pol Częstochowa 3:0 (25:20, 25:17, 25:20)

Set pierwszy zaczął się od wysokiego prowadzenia siatkarzy Bzury (5:1, 6:2). Jednak siatkarze gości chwilowo się ocknęli zmniejszając przewagę Bzury na 7:6 po ataku Dziurkowskiego. Sytuacja ta nie trwała jednak długo, po ataku Janiaka, dwóch blokach Grabarczyka i Domagały gospodarze znowu wyszli na kilku punktowe prowadzenie. Utrzymywało się ono już do końca seta. Po bloku na Danielu Sęku przy stanie 19:16, na boisku pojawił się Artur Grzelik. 20 punkt dla Bzury zdobył Marcin Sadecki. U gości w ataku ze środka brylował Blachura. Po długiej akcji punkt zdobył Piotr Janiak i Bzura prowadziła 23:19. Set zakończył się po autowej zagrywce gości.

W secie drugim nastąpiło lekkie rozluźnienie wśród gospodarzy. Goście prowadzili 3:2, 5:4. Po bloku na Sadeckim było nawet 7:5 dla Delic - Polu. Blachura swoim atakiem wyprowadził gości na ostatnie, jak się później okazało, prowadzenie 8:7. Siatkarze Bzury ustabilizowali grę i prowadzili już nawet 18:10. Goście do końca zdobyli jeszcze 7 punktów, ostatecznie przegrywając 25:17.

Partia trzecia, podobnie jak pierwsza, od początku do końca była prowadzona pod całkowita kontrolą Bzury. Siatkarze Bzury grali dobrze w bloku i obronie. Dużo błędów u gości popełniał Ferek. Przewaga gospodarzy wynosiła nawet 10 punktów (18:9, 19:10). W dalszej części gry goście zdobyli jeszcze kilka punktów. Najmniejsza przewaga miała miejsce po ataku Boruca (22:18). Po ataku Grzelika Bzura miała pierwsza piłkę setów przy stanie 24:19. Po chwili siatkarze Bzury zakończyli mecz przy stanie 25:20.

Dodano: 24.01.2009 Skomentuj[0]