Siatkarski klasyk z Hajnówką- zapowiedź meczu
Siatkarze Bzury na początku drugiej rundy zaczynają  odżywać. Zdobyli komplet punktów w dwóch ostatnich meczach, tracąc zaledwie seta. Sobotni przeciwnicy Bzury wręcz przeciwnie w ostatnich trzech meczach wygrali zaledwie seta i zostali wyprzedzeni przez Bzurę, mając na koncie jeden mecz więcej. W historii meczów obu zespołów na pięć spotkań cztery wygrali zawodnicy z Ozorkowa. Czas na kolejne zwycięstwo, które umocni nas na czwartej pozycji i pozwoli realnie myśleć o zajęciu miejsca dającego grę w play-off o awans do pierwszej ligi
                                   Mecz został przełożony na 2.02.2011

Można powiedzieć, że pozyskani przed sezonem zawodnicy Michał Krymarys i Piotr Dłubała zaprezentowali się w ostatnim pojedynku na miarę swoich możliwości. Ten pierwszy zakończył mecz z Lechią skutecznym atakiem.

Do formy zaczyna powracać Kamil Wójcik, który był jednym z bardziej skutecznych zawodników całej drużyny Bzury w ostatnim meczu. Dobrze na rozegraniu spisywał się Łukasz Kałużny, który także dobrze bronił i zagrywał. Nasze dwie wieże: Marcin Sadecki i Krzysztof Domagała dołożyły wszelkich starań, aby gra wyglądała dobrze. Zastępujący libero Przemysław Antosiak robił co mógł aby przyjęcie i obrona były utrzymane na odpowiednim poziomie.

Czterech z pięciu tych zawodników grało w meczu z Pronarem Hajnówką, który miał miejsce 14 października 2006 roku na terenie rywala. To było ostatnie wyjazdowe spotkanie Bzury w Hajnówce. Podopieczni trenera Jurka wygrali wtedy 3:0. Było to jedno z dwóch wygranych na terenie rywala meczów. Wynika z tego, że  Bzura nie przegrała ani razu z podopiecznymi trenera Blomberga na wyjeździe. Podopieczni trenera Zawieruchy chcieliby z pewnością przedłużyć tą serię.

Wyjazdowe zwycięstwo powiększyłoby przewagę punktową nad Pronarem i umocniło Bzurę w pierwszej czwórce. W pierwszym meczu obu drużyn w tym sezonie Bzura wygrała 3:2. Był to bardzo zacięty i emocjonujący mecz. 28 stycznia 2006 roku w Hajnówce miało miejsce również pięciosetowe spotkanie wygrane przez Bzurę. Drużyna Hajnówki to jedyna w grupie III,z którą Bzura grała już wcześniej na poziomie I lub II ligi, więc można to soptkanie rozpatrywać w kontekście klasyka.

Mecz w Hajnówce, będzie pierwszym wyjazdowym po serii czterech meczów u siebie, w których Bzura zdobyła 6 z możliwych 12 punktów. Straty poniesione u siebie trzeba będzie odrabiać na wyjeździe.

Podsumowując mecz w Hajnówce zapowiada się ciekawie. Bzura zagra bez kontuzjowanego libero Bartosza Odwarznego. Miejmy nadzieję, że Przemysław Antosiak godnie zastąpi pozyskanego przed sezonem zawodnika. Być może zmiennicy będą mieli coś do powiedzenia w tym meczu?

Dodano: 20.01.2011 Skomentuj[0]