Wymęczone zwycięstwo

Spotkanie z AKS UŁ Łódź, miało być spacerkiem i zachowaniem szans na zajęcie 5 miejsca premiowanego grą w fazie play off. Niestety mecz od początku nie układał się po myśli siatkarzy jak i licznie zgromadzonej publiczności, którzy ze zdziwieniem patrzyli kilku punktową przewagę gości.
Mając w pamięci mecz w Łodzi, który zakończył się po niespełna godzinie, pewnie niejednej osobie przeszła myśl, że może tak być teraz tylko w drugą stronę. Na szczęście zawodnicy wzięli się za odrabianie strat i po zaciętej końcówce wygrali pierwszego seta 25:22.

Wydawało się, że pierwsza odsłona był tylko chwilowa słabość i teraz będzie tak jak miało być. Nic bardziej mylnego. Drużyna gości ani na moment nie myślała spuszczać z tonu i coraz śmielej poczynała sobie, z konsekwencją rozbijając blok Bzury. Przy jednym z zagrań niefortunnie opadając w bloku Adrian Bartczak został nadepnięty przez zawodnika AKS-u i musiał niestety opuścić plac gry a jego miejsce wszedł Marek Kacprzak. Gra jednak nie układała się po naszej myśli. Drugi set jak i trzeci padł łupem przyjezdnych do 23 i 19.

Z wielką werwą do gry w czwartym secie przystąpili zawodnicy Bzury by walczyć o choćby dwa punkty, które w tym momencie zostały do zdobycia przez naszych siatkarzy. Jednak o każdy punkt trzeba było walczyć. Końcówka była zacięta, w której górą byli nasi zawodnicy wygrywając 25:23 tym samym doprowadzając do tie break’a.

Piąta odsłona rozpoczęła się od prowadzenia gości, którzy następnie zwiększyli je do 4:2. Siatkarze Bzury wzięli się za odrabianie strat zdobywając kilka punktów z rzędu wychodząc na jednopunktową przewagę. Następnie to znów goście byli na prowadzeniu. Końcówka zapowiadała się emocjonująco, na szczęście nasi zawodnicy zdobyli kilka punktów przewagi i wygrali tie break do 10 i cały mecz 3:2.

Zdobyte dwa punkty cieszą ale nie tak jakby był komplet, ten jeden punkt może zabraknąć w końcowej tabeli po rundzie zasadniczej. Naszym siatkarzom zostało do rozegrania jedno spotkanie w Rząśni z tamtejszą drużyną Czarnych, obecnym wiceliderem więc o punkty będzie ciężko ale póki piłka w grze wszystko jest możliwe. Liczyć też musimy by przeciwnicy zgubili punkty.

Skład Bzury: Bartczak, Poinc, Wdowiak, Chałupnik, Wójcik, Piasecki, Antosiak (l) oraz Kacprzak, Król, Molenda , Ciesielski

Bzura Ozorków – AKS UŁ Łódź 3:2( 25:22, 23:25, 19:25, 25:23, 15:10)

Dodano: 05.01.2014 Skomentuj[0]